Аденоїди: що це, симптоми, причини появи та лікування
Що таке аденоїди?
Аденоїдні вегетації - це лімфоїдна тканина у зведенні носоглотки, вона є у всіх дітей. Ця тканина - периферичний орган імунної системи та частина глоткового кільця. Її основною функцією є боротьба з бактеріями та вірусами, які проникають в організм дитини.
Основною відмінністю цієї тканини від інших мигдаликів є поверхня, яка покрита епітелієм, що викликає слиз. Саме збільшення аденоїдної тканини викликає респіраторні захворювання та матеріальні етіології. Найчастіше гіпертрофія тканини виникає у віці від 3 до 7 років. Пізніше, у віці 10-12 років тканина редукується, а до 17 років залишає лише ферменти. Як правило, у дорослих людей аденоїдної тканини немає.
Гіпертрофію аденоїдної тканини ділять на ступені тяжкості захворювання, залежно від обсягу її в носоглотці. Перший ступінь гіпертрофії - аденоїди закривають хоани на 1/3 загальної частини, а важкий ступінь (3-4) - це стадія, коли носове дихання стає утрудненим і неможливим.
Які симптоми аденоїдиту?
Аденоїдит - це запалення аденоїдної тканини, яке може бути хронічним, підгострим і гострим. Частими симптомами аденоїдиту є:
1. Стурбований сон та хропіння.
2. Кашель вранці, викликаний слизом, який накопичився за ніч на стінках носоглотки.
3. Нежить, який має тривалу тривалість та важкий перебіг.
4. Дихання через рот через неможливість носового дихання, можливі невеликі зміни лицьового скелета та вимови мови. Кашель вранці, викликаний слизом, який накопичився за ніч на стінках носоглотки.
5. Стомлюваність та апатія, що з'являється внаслідок кисневого голодування головного мозку. Особливо це відбивається при хронічному перебігу захворювання.
6. Погіршення слуху, що виникає через утворення аденоїдної тканини біля усть слухових труб.
Причини появи аденоїдів
Дитина народжується з низьким імунітетом, під час дорослішання та формування вона не може стати, як у дорослого, тому бактерії та віруси легше потрапляють до організму. Патогенна мікрофлора розвивається в організмі малюка, тому аденоїдна тканина зростає, збільшуючи навантаження на вироблення корисних імунних клітин. Проблема зростання аденоїдної тканини є низька якість імунних клітин та низький рівень захисту організму від збудників інфекцій. На жаль, з часом аденоїдна тканина стає збудником інфекції, яка вражає інші органи у дитини.
На появу аденоїдної тканини впливають також і сімейні фактори, оскільки гіпертрофія може виникнути у спадок. Ця проблема виникає через порушення в роботі ендокринної системи та лімфатичної.
Існують ще такі причини виникнення гіпертрофії аденоїдної тканини:
- наявність алергічних реакцій;
- хронічні інфекції;
- низький рівень екології;
- вплив зовнішніх факторів – тютюновий дим, хімічні компоненти, будівельний пил тощо;
- зниження рівня загального імунітету.
Способи лікування аденоїдів, чи можна вилікувати аденоїди?
У сучасному світі існує 2 способи лікування аденоїдиту – хірургічне втручання та консервативний метод лікування. Другий метод лікування гіпертрофії аденоїдної тканини використовується лише на перших стадіях захворювання та має ефективність.
Існують такі препарати для консервативного методу терапії:
- імуностимулятори;
- антибіотики;
- антисептичні засоби;
- судинозвужувальні;
- сольові розчини для промивання.
Також, для лікування гіпертрофії аденоїдної тканини використовують фізіотерапію:
- УВЧ;
- УФО;
- лазеротерапію;
- магнітотерапію;
- електрофорез;
- кліматотерапію;
- інгаляцію та інші.
При тяжких стадіях гіпертрофії аденоїдів або в тому випадку, якщо консервативне лікування не принесло видимих покращень, дитині може знадобитися оперативне видалення носоглоткової мигдалини.
Лікування аденоїдів у домашніх умовах
Після вивчення основних симптомів та скарг перебігу захворювання аденоїдів, показує, що лікування препаратами може бути ефективним навіть на тривалий період часу.
Застосування препарату Adenodalmun створює терапевтичний ефект при лікуванні хронічного перебігу аденоїдиту, а також першої-другої стадії захворювання аденоїдної тканини. При використанні Adenodalmun скорочується період домашнього режиму до 5 днів. Це пов'язано з тим, що препарат має комплексний механізм дії. Він діє, як протизапальний препарат, який має регуляцію та нормалізацію в'язкості слизу.
Тому, Adenodalmun допоможе не тільки при профілактиці аденоїдиту у дітей, але і зниження його симптомів: кашлю, ринореї, порушень носового дихання.
- Вестибулярних нейронів: що це, симптоми, причини появи, лікуванняВестибулярних нейронів — часта причина запаморочення, від якого страждають люди з усіх верств суспільства. Стан призводить до пошкодження системи балансу, яка сприймає рух або зміну орієнтації. У нашій статті ви дізнаєтеся як боротися з цим захворюванням в домашніх умовах, без госпіталізації.Повна версія статті
- Грижа Шморля: що це, симптоми, причини появи, лікуванняВузли Шморля повністю виліковні в домашніх умовах, особливо якщо почати займатися собою вже на ранніх стадіях захворювання. В першу чергу рекомендуються ...Повна версія статті