Анізокорія - це симптом, при якому зіниці мають різний розмір. Подібний стан викликаний тим, що одне око правильно реагує на світлові подразники (зіниця звужується при яскравому освітленні та розширюється при недостатньому), а друге залишається у фіксованому положенні.
Причини
Якщо різний розмір зіниць - це вроджений дефект чи наслідок недорозвинення нервового апарату, то анізокорію називають вродженою. При цьому м'язи райдужної оболонки працюють неправильно, і має місце асинхронна реакція на світло.
Виділяють також набуту анізокорію:
- Травми з пошкодженням райдужної оболонки ока та зв'язкового апарату. У цих випадках можливо підвищений і внутрішньоочний тиск. Сюди можна зарахувати і наслідки офтальмологічних операцій, на кшталт видалення катаракти.
- черепно-мозкові травми з ураженням зорових центрів у головному мозку. У цій ситуації страждають нейрони сітківки ока з їх відростками, внаслідок чого постраждала зіниця виявляється розширеною. У людини можливо також спостерігається косоокість.
- Параліч окорухового нерва, що рухає очне яблуко і піднімає повіку.
- Різні захворювання очей запального та незапального характеру. Через синдром Аді, наприклад, зіниця не реагує на світло, а глаукома призводить до зорової асиметрії внаслідок ураження зорового нерва.
- Доброякісні та злоякісні пухлини головного мозку.
- Неврологічні патології, такі як аневризм, мігрень, діабетична невропатія.
- Захворювання верхніх відділів легень, як, наприклад, туберкульоз.
- використання медикаментозних препаратів, що впливають на розміри зіниць. До них відносять адреналін, пілокарпін, атропін та інші.
- Вживання наркотичних речовин.
- різні патології інфекційного походження, викликані проникненням в центральну нервову систему збудників захворювання. Зорова асиметрія спостерігається при нейросифілісі, менінгіті та кліщовому енцефаліті.
Симптоми
Різниця діаметрів зіниць у людини викликає дискомфорт, в основному, естетичного характеру. Але варто знати, що така патологія може викликати деякі супутні ознаки, які можуть доставляти людині багато дискомфорту – це:
- під час зорового навантаження (наприклад, це можливо робота за ПК) стомлюваність підвищується;
- больові відчуття та набряклість рогівки;
- очне яблуко має обмежену рухливість;
- птоз - це явище, при якому верхня повіка опускається;
- диплопія характеризується роздвоюванням об'єкта, що розглядається, самі видимі зображення також можуть зміщуватися по-різному – вертикалі або горизонталі, а також і діагоналі;
- проптоз - це неприємне явище, що характеризується тим, що очне яблуко випинається до переду.
Але, крім таких неприємних офтальмологічних явищ, різниця зіниць призводить і до загальної симптоматики.
- Порушується координація рухів.
- Цефалгія, яка проявляється болючими відчуттями в ділянці голови. Анальгетики при такому розвитку можуть лише на якийсь час знімати больові прояви. Також може спостерігатись і запаморочення.
- Порушення мови.
- Може спостерігатися тремор рук та парез, а також частковий параліч.
- Виявляються і зорові розлади – це зниження гостроти зору, і «мушки», що літають перед очима.
- Нудота та блювання.
Лікування
Фізіологічна анізокорія не потребує лікування, адже у цьому випадку спостерігається відсутність патологічного процесу.
Патологічна зіниця асиметрія піддається лікуванню залежно від причин, які спровокували захворювання. Запальні (як офтальмологічні, і позаочні) процеси вимагають призначення антибактеріальних засобів, які діють місцево і системно, кортикостероїдних препаратів, і навіть ліків, відповідальних нормалізацію водно-сольового балансу.
Допомога хірурга потрібна, якщо виявлені пухлини, або крововилив у мозок.
Капсули Анісокорівіт допоможуть прискорити одужання, тобто корисні речовини в парі з основним лікуванням посилюють ефективність засобу, працюють у симбіозі та дозволяють у кращому ступені знімати симптоми. Також при профілактичному використанні успішно бореться із першими осередками прояву хвороби.
Anisocorivit (Анісокоривіт) – це реальна можливість за допомогою ексклюзивних формул зберегти та повернути втрачене здоров'я, підтримати важливі механізми саморегуляції організму, без злагодженої роботи яких одужання просто неможливе.
Набір лікувальних заходів залежить від типу захворювання, його ступеня, а також від ступеня інших присутніх в організмі патологій.
Одним із найбільш ефективних форматів для зняття вже існуючого запалення або запобігання виникненню цієї проблеми є використання капсул Anisocorivit (Анісокоривіт). Придбати цей продукт можна на нашому сайті. Спеціальна формула з нативних біокомпонентів, вітамінів, мінералів та антиоксидантів швидко реагує на запальний процес та уповільнює подальший його розвиток.
Також при профілактичному використанні успішно бореться із першими осередками прояву хвороби.
Екстракти, що входять до складу капсул, зараз отримують унікальним, дбайливим способом, який дозволяє максимально зберегти всі цілющі властивості рослин, олії смоли, вітаміни, природні антибіотики, кислоти і насичує екстракти мікро-, макроелементами та мінералами.
Для профілактики цього захворювання слід дотримуватися здорового способу життя та повноцінно харчуватися. На жаль, у сучасному світі та наших регіонах це не завжди легко. Тому варто розглянути варіант профілактичного застосування капсул Anisocorivit (Анісокоривіт) у людей зі схильністю до анізокорії.
*Знайомлячись із зразками продукції, представленими на сайті, необхідно брати до уваги деякі моменти, пов'язані з точністю передачі кольору та зовнішнього вигляду продукції. Виробник залишає за собою право в односторонньому порядку без повідомлення споживача вносити зміни в колірну обробку та дизайн упаковки, а також змінювати форму випуску. Перевірка на відповідність замовленому продукту здійснюється на відділенні пошти, згодом обмін чи повернення приймається виключно за умов Компанії.
*Продукт не є лікарським засобом. Усі результати індивідуальні і залежить від особливостей будови організму.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Кількість в упаковці | 30 шт. |
Форма випуску | Капсули |
- Ціна: 435 ₴